Menü
Sepetim
Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo Politikası Uygulanmaktadır.


6 Yaş Üstü Oyuncaklar

6 Yaş Üstü Oyuncaklar Nelerdir ve Ne İşe Yararlar?

6 Yaş Üstü Oyuncaklar, artık belli bir karakter yapısına sahip olan ve okula başlamış olan çocukların tercih ettiği oyuncak grubudur. Günümüzde oyuncak kavramı eskisi gibi yalnızca eğlence amaçlı olarak değil aynı zamanda da öğretici yönü ön plana çıkacak şekilde tasarlanmaktadır. Bu doğrultuda ufak yaşlarda bulunan veya okula yeni başlayan çocuklara oyuncaklar yardımıyla bir şeyler öğretebilmek ve yine oyuncaklar yardımıyla gelişimlerini sağlayabilmek oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Uzman çocuk psikologlarının oyuncakların öneminden sıkça bahsettiği bu devirde 3 -6 yaş grubunda bulunan çocuklara daha eğitici ve okuma yazmaya teşvik edici ya da rakamları öğrenmeye teşvik edici oyuncaklar almak daha önemlidir. Bu yaşlardaki çocuklara alınabilecek oyuncaklara bakıldığı zaman:

·        Harflerin bulunduğu bir oyun masası,

·        Rakamların ve toplama – çıkarma gibi yeni öğrenilen işlemlerin bulunduğu oyuncaklar,

·        Süper kahraman oyuncakları,

Gibi oyuncakların alınması çocukların gelişimi açısından daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Çocuklar bu devirde yalnızca eğitici oyuncaklardan değil, aynı zamanda televizyonda izlediği karakterlerden de bir şeyler öğrenmektedir. Genellikle bu yaştaki çocuklar süper kahramanlara büyük ilgi duymaktadır. Bu ilgi zamanla belki kaybolacaktır ancak kısa zamanda kaybolmayacağı için çocuğunuzun ilgi duyduğu kahramanların minyatür versiyonlarını onlara almanız çocuğunuzun oldukça hoşuna gidecektir. Çünkü çocuklar bu kahramanların yalnızca dış görünüşlerini değil karakter yapılarını da örnek almaktadır. Bu sebepten ötürü çocuğunuza kahraman oyuncakları almak ve elbette internet ortamından veya televizyon ortamından neler seyrettiğine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Uzman psikologlar bu yaş grubunda yer alan çocukların oynadığı oyuncaklar ve oyunların, izlediği ve bunun sonucunda da canlandırdığı televizyon karakterlerinin kişisel özelliklerini birebir kopyalamaya çalıştıkları ve bunda azımsanamayacak ölçüde başarılı olduklarını söylemektedirler. Yani çocuğunuzun gelişimi tamamıyla sizin elinizdedir. Eğer çocuğunuza eğitici oyuncaklar alır ve doğru karaktere sahip insanları ya da süper kahramanları seyretmelerine teşvik ederseniz çocuğunuzun gelişimi okul zamanında oldukça iyi bir şekilde ilerleme kaydedecektir. Aksi halde kimlik karmaşası yaşayan çocuk toplumda kendisine bir yer bulmakta zorlanacaktır. Gerçekten bazen sadece bir oyuncak deyip geçmek çocuklarınızın toplum içerisindeki yerlerine ve karakteristik özelliklerine balta vurmaktadır. Bu yüzden bu konularda dikkat etmek gerekmektedir.

Ahşap Alfabe Harf Seti Ahşap Alfabe Harf Seti
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Alfabe Harf Seti, oyuncağı sayesinde okuma yazmayı öğrenmek bir çocuk adına çok daha keyifli bir hal alacaktır. Çünkü araştırmalar da gösteriyor ki okuma yazmayı öğretmenin en kolay yolu çocuğa ezber yaptırarak değil aksine onu eğlendirerek öğretmektir. Bu oyuncak da tam bu araştırmaya uygundu..
216,24TL
Ahşap İleri Düzey Matematik Seti Ahşap İleri Düzey Matematik Seti
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap İleri Düzey Matematik Seti, çocuğunuzun matematik zekasını geliştirmek için oldukça ideal bir set olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuğun üzerine yazı yazabileceği, işlem yapabileceği bu set oyuncak sayesinde matematiği hem severek hem de eğlenerek öğrenecektir. Setin düzeyi ileri seviye olduğu ..
426,56TL
Ahşap İngiliz Geometrik Şekiller Ahşap İngiliz Geometrik Şekiller
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap İngiliz Geometrik Şekiller, çocuğunuz koordinasyon, görme ve düşünme becerilerini geliştirebildiği ve bu beceriler gelişirken aynı miktarda eğlenebildiği bir tür eğlenceli oyuncak çeşididir. Aynı zamanda el pratiği ile görsel yeteneklerini artıran Ahşap İngiliz Geometrik Şekiller oyunu çok güz..
390,15TL
Ahşap Kalemli Sayı Tahtası Ahşap Kalemli Sayı Tahtası
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Kalemli Sayı Tahtası, eğitici bir oyuncak olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocukların erken yaşta eğlenerek rakamları öğrenebilmesi için tasarlanmıştır. Ahşaptan yapılma kalem yardımıyla tahtanın üzerinde bulunan rakamların üzerinden gidilir ve el aşinalığı oluşturulur. Kalem tutma ve el – göz ko..
230,52TL
Ahşap Kelime Oyunu Ahşap Kelime Oyunu
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Kelime Oyunu ile çocuklar harfleri daha erken ve daha çabuk yaşlarda öğreneceklerdir. Eğitici bir oyuncak olmasıyla birlikte aynı zamanda oldukça eğlenceli bir oyuncaktır. Türettikleri kelimeleri aynı zamanda yazarak böylelikle ince motor becerilerini geliştireceklerdir. Okuma ve yazma eği..
528,00TL
Ahşap Kum Tahtası Ahşap Kum Tahtası
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Kum Tahtası, bir yazı yazma tahtasıdır. Ahşap bir tahtanın içine dökülen kum alana güzel bir şekilde yayılır. Daha sonra ise ahşap bir kalem yardımıyla kumun üzerine yazı yazılır. Çocuklara kalem tutabilme, harfleri yazabilme gibi beceriler kazandırabilen bu oyuncak oldukça eğlencelidir. A..
396,00TL
Ahşap Matematik Kesir Tablosu Ahşap Matematik Kesir Tablosu
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Matematik Kesir Tablosu, çocuklarınız ilkokul dönemlerinde kesirleri ve matematiği sevmesini sağlamaktadır. Bu oyuncakta kesirler ayrı ayrı parçalar halindedir. Çocuklar bu kesirleri birleştirmeye çalışarak parça – bütün ilişkisini kavramayı öğrenecekler, aynı zamanda da eğlenceli bir şekilde ..
426,56TL
Ahşap Matematik Tahtası Ahşap Matematik Tahtası
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Matematik Tahtası, 47 adet parçadan oluşan, ilkokul çağındaki bir çocuğun matematikte işlem yapma kabiliyetini önemli bir ölçüde artırabilen ve aynı zamanda oldukça da eğlenceli olabilen bir çeşit eğitici oyuncak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu eğitici oyuncakta 4 işlem kabiliyetinin yanında ..
378,01TL
Ahşap Matematik – 4 İşlem Oyunu Ahşap Matematik – 4 İşlem Oyunu
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Matematik  - 4 İşlem Oyunu, okul çağında bulunan ve yeni yeni işlem becerisi kazanan çocuğunuza oldukça yararlı olarak bir eğitici oyuncaktır. Ahşaptan yapılma bir alanın üzerine yine ahşaptan yapılma rakamlar ve işlemler konularak işlem becerisi ölçülmekte ve daha kolay bir şekilde ö..
384,00TL
Ahşap Ponpon Numara Tabloları Ahşap Ponpon Numara Tabloları
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Ponpon Numara Tabloları, çocuklara sayıları öğretebilmek için üretilmiş bir üründür. Çocukların el – dikkat uyumunu güçlendirmek ve gözleriyle takip ettikleri olayları daha iyi kavrayabilmelerini sağlayan oldukça eğitici bir oyuncaktır. Tahtanın üzerinde rakam sayısı kadar delik bulunur ve..
390,00TL
Ahşap Sayı Çubukları Ahşap Sayı Çubukları
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Sayı Çubukları, çocuğunuzun eğlenerek matematik gelişimine katkı sağlaması için harika bir oyuncaktır. Rengârenk olan bu sayı çubukları sayesinde çocuğunuzun yaratıcılık yönü gelişecek ve böylelikle okul çağına geldiğinde daha hazır bir hale gelecektir. Matematik çalışmalarında sıklıkla ku..
408,00TL
Ahşap Sayı Çubukları 3 Ahşap Sayı Çubukları 3
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Sayı Çubukları 3, eğitici oyuncağı sayesinde küçük çocukların okul öncesi gelişimi büyük oranda olumlu geçecektir. Matematiği sevmek ve rakamları eğlenceli bir şekilde öğrenmek adına harika bir oyuncak olan Ahşap Sayı Çubukları 3 oyuncağı, çocuklardaki sayısal zekânın farkına varılması ve..
342,00TL
Ahşap Sayma Tepsileri Ahşap Sayma Tepsileri
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Sayma Tepsileri oyuncağı çocuğunuzun erken yaşta rakamlar ve matematik ile olan ilişkisini ve ilgi seviyesini oldukça üst düzeye çıkartacak bir oyundur. Tepsilerin içerisine üzerinde yazan sayı kadar ufak toplar doldurularak oynanan bu oyun hem eğlenceli hem de zekâ gelişimine katkı sağlamakta..
358,59TL
Ahşap Yuvarlak Harf Seti Ahşap Yuvarlak Harf Seti
Ücretsiz Kargo Yeni
Ahşap Yuvarlak Harf Seti ile çocuklarınıza ileride öğrenecekleri bilgileri daha erken yaşlarda oyuncak yardımıyla öğretebilme imkânı sunmaktadır. Ahşap Yuvarlak Harf Seti eğitici bir oyuncak olarak ön plana çıkmaktadır. Çocuk gelişimine hem eğlence hem de öğrenme açısından önemli katkılar sağlayan b..
254,20TL
Çocuklar İçin Ahşap Matematik Oyunu Çocuklar İçin Ahşap Matematik Oyunu
Ücretsiz Kargo Yeni Çok Satılan
Çocuklar İçin Ahşap Matematik Oyunu, okul öncesi yaşlarda çocukların erken bir şekilde toplama ve çıkarma işlemlerini öğrenmesi için mükemmel bir eğitsel oyuncaktır. Oyun oynanırken toplama ve çıkartma işlemleri öğrenildiği gibi işlem ve sonuç bulma konusunda çocuklar oldukça gelişmektedir. Bu d..
420,00TL
Doğal Ahşap Dairesel Sayılar Seti Doğal Ahşap Dairesel Sayılar Seti
Ücretsiz Kargo Yeni
Doğal Ahşap Dairesel Sayılar Seti, günümüzde çocukların epey sıkıntı yaşadığı bir alan olan sayısal yani rakamlar ile ilişkili olarak nitelendirilebilecek bir tür eğitsel oyuncaktır. Düz, ahşap bir zeminin üzerine yuvarlak olarak verilmiş ahşap rakamlar karışık olarak yerleştirilir ve çocuktan bunla..
144,84TL
Doğal Ahşap Numara Set (0 – 9) – “Kayın” Doğal Ahşap Numara Set (0 – 9) – “Kayın”
Ücretsiz Kargo Yeni
Doğal ahşap numara set (0 – 9 ) – “ Kayın”  ile çocuklarınız okul öncesinde sayıları öğrenebilecekler. Küçük yaşta çocukların zihinleri gelişmeye daha müsaittir. Daha verimli çalıştığından dolayı bu dönemde öğrenilen bilgiler unutulmamaktadır. Zihinsel gelişim açısından oldukça kullanışlı olaca..
181,97TL
Doğal Ahşap Numara Seti Doğal Ahşap Numara Seti
Ücretsiz Kargo Yeni
Doğal Ahşap Numara Seti sayesinde çocuğunuzun rakamlar ile olan bağı artacak ve bunun yanında okula başlamadan önce sayıları öğrenmiş olacaktır. Yalnıza 0’dan 9’a kadar olan rakamları içeren bu oyuncak ürünü, tamamıyla ceviz ağacından yapılma bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça kullanılış..
196,25TL
Doğal Ahşap Sayı Çubukları 2 Doğal Ahşap Sayı Çubukları 2
Ücretsiz Kargo Yeni
Doğal ahşap sayı çubukları ile çocuklar el – göz senkronizasyonlarını geliştirmektedir. Bu sayede dikkatlerinin artması, odaklanma gibi konularda kendilerini geliştireceklerdir. Ayrıca bütünsel bir beceri yönü kazanacaklardır. Üzerinde yer alan sayılar ile matematik zekalarını küçük yaşta geliştirme..
414,43TL
Montessori Dengeleyici Akrobat Çocuklar Montessori Dengeleyici Akrobat Çocuklar
Ücretsiz Kargo Yeni Çok Satılan
Montessori dengeleyici akrobat çocuklar çocukların kendi kendine pek çok oyun oluşturabileceği bir üründür. Bu sayede çocukların hayal güçleri artmakta ve yaratıcılıkları gelişmektedir. Devamlı bir şekilde kendilerine yeni oyunlar üretmeleri zihinsel çalışma içerdiğinden dolayı zihinsel gelişimi..
410,40TL
Ponponlu Ahşap Rakamlar ve Tablolar Oyuncak Ponponlu Ahşap Rakamlar ve Tablolar Oyuncak
Ücretsiz Kargo Yeni
Ponponlu Ahşap Rakamlar ve Tablolar Oyuncak, eğitici oyuncaklar sınıfında yer almaktadır. Çocukların erken yaşlarda sayılarla tanışması için tasarlanan bu oyuncak, gelişime oldukça katkı sağlamaktadır. Ahşap tahta içerisinde bulunan sayıların yine ahşap bir kalemle yazılması sayesinde bu oyuncak ile..
280,91TL
Gösterilen: 1 ile 21 arası, toplam: 21 (1 Sayfa)